Start, meta i Biuro Zawodów znajdują się na terenie Hotelu Meta, ul. Skośna 4, 43-370 Szczyrk

Dojazd samochodem do Szczyrku

Szczyrk to miasteczko turystyczne położone w pobliżu głównej trasy łączącej południe z północą Polski - S1. Dojazd do Szczyrku przy użyciu samochodu nie stanowi zatem żadnego problemu. Mogą to potwierdzić zarówno mieszkańcy Małopolski, Opolszczyzny, Górnego i Dolnego Śląska, jak również turyści z województw: Łódzkiego, Świętokrzyskiego i Mazowieckiego. To właśnie mieszkańcy tych regionów Polski najchętniej wybierają się na urlop do Szczyrku.

Przykładowo, podróż samochodem może wyglądać następująco:

Trasa z Krakowa do Szczyrku może zostać pokonana na trzy sposoby:

Autostradą A4 do węzła ze zjazdem na drogę S1 kierunek Tychy, a następnie drogą ekspresową S1 aż do pierwszego zjazdu na Szczyrk.
Drogą krajową nr 52 do Bielska-Białej m.in. przez Gaj, Mogilany, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Andrychów, Kęty, a następnie drogą nr 942 do Szczyrku.
Pierw przez Skawinę, Brzeźnicę i Zator do Wadowic, a następnie drogą krajową nr 52 do Bielska-Białej m.in. przez Andrychów i Kęty, by z Bielska-Białej dojechać do Szczyrku drogą nr 942.
Trasa z Wrocławia do Szczyrku może przebiegać autostradą A4 do Katowic, a następnie drogą ekspresową S1 przez Tychy, Pszczynę, Czechowice-Dziedzice i obwodnicę Bielska-Białej do pierwszego zjazdu na Szczyrk na wysokości Wilkowic.

Dojazd autobusem do Szczyrku

Dla turystów podróżujących do Szczyrku komunikacją autobusową szczególnie ważną informacją będzie częstotliwość połączeń między Bielsko-Białą a Szczyrkiem. Z Bielska-Białej do Szczyrku, przez cały roku, średnio co godzinę, odjeżdżają komfortowe busy i autobusy. W zależności od przewoźnika czas dojazdu jest różny i zależny od ilości przystanków, jednak zwykle obejmuje około 10 przystanków i podróż trwa nie dłużej niż 45 minut.

W sezonie letnim i zimowym kursują również prywatne busy do Szczyrku. Odjeżdżają z Katowic kilka razy dziennie.

W sezonie zimowym, na trasie Katowice-Tychy-Szczyrk i Szczyrk-Tychy-Katowice kursuje ok. dwa razy dziennie linia autobusowa - Zebra Bus. W drodze z Dworca PKS w Katowicach zatrzymuje się kolejno na przystankach: w Tychach (ul. Wyszyńskiego), Szczyrk Centrum, Szczyrk Skrzyczne, Szczyrk Gondola i Szczyrk Solisko.

Dojazd pociągiem do Szczyrku

Osoby planujące podróż do Szczyrku pociągiem mogą zdecydować się na przykład na jeden z dwóch wariantów: dojazd pociągiem do stacji Bielsko-Biała Główna lub do stacji Łodygowice Górne, a następnie przesiadkę na autobus/bus. Niestety Szczyrk nie doczekał się jeszcze ani przystanku kolejowego, ani też dworca.